• Ukrainian
    • English
  • вул. Рівненська, 14, 8 корпус ЧНУ, 3 поверх

  • +38(0372)509432

  • info@ksm.cv.ua

Міжнародна діяльність

Міжнародне стажування викладачів


Certificate Balovsiak_2021_TH_Lubeck

Стажування_Воробець_Сучава_2021

2019 Dvirnychuk dComFra Krakow

2019 Horditsa dComFra Kaunas

2019 Horditsa dComFra Prague

2019 Ivanuschak dComFra Krakow

2019 Tanasyuk dComFra Krakow.JPG

2019 Vorobets dComFra Prague

2022 Vorobets dComFra Villach

2022 Voropaieva dComFra Villach

 

Мобільність студентів (накази)


Наказ Блошко Литва 2018

Наказ Блошко Нідерланди 2018

Назак Блошко Польша 19

Наказ Блошко Польща 2019


День відкритих дверей кафедри КСМ (6.02.2021 р.): Олексій Довганюк, студент 6 курсу ділиться враженнями від участі у програмах міжнародного стажування від ЧНУ 


Юрій Блошко, магістр зі спеціальності «Комп’ютерна інженерія» 2020 року, випускник кафедри комп’ютерних систем та мереж, учасник п’яти довгострокових програм міжнародного обміну від ЧНУ, здобувач звання «Найкращий випускник» 2021/2022 від Жешовського університету (Польща), в якому він наразі викладає, поділився своїми знаннями та порадами щодо участі в Європейських програмах студентської мобільності.

 

Де шукати корисну інформацію

За всі програми обміну від університету відповідає Відділ Міжнародних Зв’язків (ВМЗ), офіс якого розташовано у центральному (5) корпусі Чернівецького національного університету, за адресою вул. Коцюбинського, 2, кабінет 146-148.

Але вони є і у віртуальному світі:

WEB сторінка

Instagram

Facebook

І на всіх трьох сторінках одночасно публікуються новини про освітні програми обміну.
Той хто хоче – знайде! Все уже зробили максимально просто для пошуку новин, тому це вже питання бажання.

Подаватись на програми можуть як студенти-бюджетники так і студенти-платники.

Тепер поговоримо про самі види програм:

Види програм

1) Erasmus+ (найбільш відома і поширена). Якщо ви бачите ці слова і те, що ваша спеціальність допущена до конкурсу, то без вагань готуйте документи! Ця програма повністю бере на себе оплату за науку в іноземному університеті і надає відчутну фінансову підтримку: щомісячна стипендію та покриття дорожніх витрат. Простою мовою: все оплачується! Щомісячна стипендія розрахована так, щоб вистачало коштів на оплату житла, харчування, на особисті витрати, а також подорожі (в розумних межах). Ідеальний варіант для тих, хто не хоче мати фінансових ризиків і водночас використати на максимум нагоду повчитись закордоном.

2) Спеціальні гранти від конкретних університетів або фондів. В даному випадку, це вже як пощастить, адже є гранти крутіші за Еразмус+, а є і відчутно гірші. Це залежить від конкретного випадку. Тому якщо є певний грант від якогось фонду, то треба детально з ним ознайомитись і зрозуміти чи він підходить студенту

3) Двосторонні угоди. Наш університет має доволі велику кількість угод про обмін студентів з іноземними університетами до яких можна поїхати за обміном. Як це працює? Студент не платить там за навчання та наукові дослідження, а лише за своє перебування там (за гуртожиток, харчування і особисті потреби). Доволі багато наших студентів так їздять. Особливо популярні напрямки: Поморська Академія в Слупську і Лодзький Університет (Польща). Добре для тих, хто має фінансову підтримку, працює віддалено або готовий шукати роботу на місці.

Що треба, аби поїхати на навчання за обміном?

Перш за все – бажання!

Але є і бюрократичний аспект – пакет документів, який на будь-який з трьох варіантів потрібно готувати. У перших двох випадках – це будуть так звані конкурсні документи, що надсилаються на конкурс з отримання гранту, на якому з-поміж кандидатів обирають найсильніших.

Всі документи потрібно підготувати англійською мовою! (або мовою країни, до якої студент їде (в залежності від вимог).

Жоден документ не має бути написаний українською!

До типового пакету входять:

Іноді можуть знадобитися допоміжні документи, як-от довідку про статус студента, грамоти і сертифікати, рекомендацію від викладача, тощо. Це вже слід робити відповідно до вимог програми.

І наостанок, як то кажуть “Нахабство  – то друге щастя”. От де-де, а в програмах обміну це дуже важливо пам’ятати 😉