• Ukrainian
    • English
  • вул. Рівненська, 14, 8 корпус ЧНУ, 3 поверх

  • +38(0372)509432

  • info@ksm.cv.ua

Угода про навчання

Learning Agreement (LA) – угода про навчання: найбільш проблемний документ. Форма для заповнення є на сайті міжнародного відділу, а головою метою її заповнення є визначення дисциплін, які студент вивчатиме в цільовому університеті. Зазвичай їх можна знайти за посилання  на сайт приймаючого університету, проте це не завжди легко, подекуди сайти не підтримують англомовні версії сторінок з предметами. У в таких випадках можна уточнити це питання у нашому ВМЗ або написати листа до міжнародного відділу приймаючого університету. Але, звісно, бажано знайти то все самостійно.

Предмети на етапі відбору мають якомога ближче відповідати предметам ЧНУ, тому на початку старайтесь оформити саме так.

Цей документ треба підписати у такому порядку: спершу студент, потім декан факультету/директор інституту, потім представник відділу міжнародниз зв’язків ЧНУ і тільки так!

Галузі освіти (Fields of education) можна знайти за цим посиланням: https://ec.europa.eu/education/international-standard-classification-of-education-isced_en

Лайфхак: після прибуття на місце можна буде всі предмети змінити з різних причин: конфлікт у розкладі (наклалось два предмети) або очікував одне від предмету, а насправді (після відвідування першої пари) – інше, і так далі. Все це легко пояснити тим, що сидячи в Чернівцях, створюючи цей список очікуєш одне, а по факту, побачивши як то все відбувається, виникає часто бажання змінити і підлаштувати то ще більше під себе.

Лайфхак: офіційно можна мати 50% предметів в LA не за спеціальністю (так само такі заміни краще робити на місці). Інакше кажучи, можна половину предметів взяти з іншого факультету, щоб дізнатись більше для себе і те, що цікавить.

Лайфхак: предмети можна набирати як за рівнем бакалавра, так і з магістратури незважаючи на те, на якому освітньому рівні навчається студент в ЧНУ.