• Ukrainian
    • English
  • вул. Рівненська, 14, 8 корпус ЧНУ, 3 поверх

  • +38(0372)509432

  • info@ksm.cv.ua

Новини проекту / Project News

12.11.2022 СПЕЦІАЛЬНА ПОДІЯ – ВОРКШОП З ЦИФРОВИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ ДЛЯ СТУДЕНТІВ, ВЧИТЕЛІВ ТА ГРОМАДЯН ВІДБУЛАСЬ  В ННІФТКН ЧНУ

Адаптація вчорашніх абітурієнтів, а сьогодні вже студентів, до навчального процесу в умовах пандемії “КОВІД-19” та війни в Україні, можливості неформальної освіти в навчально-наукових центрах “Офіс цифрових компетентностей в ЧНУ” і “Мережева академія Cisco”та зарахування результатів здобутих компетенцій до навчальних кредитів з освітніх програм спеціальності Комп’ютерна інженерія, перспективи участі у міжнародних проектах та програмах мобільності студентів за кордоном і в Україні – ось неповний перелік тем які обговорювались на зустрічі керівництва відділу комп’ютерних технологій ННІ ФТКН ЧНУ зі студентами першого курсу кафедри КСМ, їхніми батьками, громадянами і всіма зацікавленими особами. Слід зазначити що до пандемії такі зустрічі були традиційними і проходили у розширеному форматі, тому тим приємніше, що наразі їх відновлено хоча б у форматі on-line.

Про умови навчання, вимоги до студентів, а також перші їх успіхи в освоєнні навчального матеріалу розповіли присутнім заступник директора навчально-наукового інституту фізико-технічних і комп1ютерних наук Ярослав Струк та помічник директора інституту, завідувач відділу комп’ютерних технологій Роман Бесага.

Завідувач кафедри комп’ютерних систем та мереж розповів про структуру і лабораторії кафедри, навчально- методичну і наукову складову підготовки комп’ютерних інженерів, міжнародну діяльність і умови участі в проектах та програмах мобільності студентів. Особливу увагу було акцентовано на результатах виконання міжнародних грантів та створення за їх сприяння навчально-наукових центрів на теренах кафедри. В презентації було представлено нові лабораторії з технологій інтернету речей, підтримки старт-ап проектів студентів і всіх зацікавлених осіб, набуття нових навичок і цифрових компетентностей слухачів різних цільових груп.

Оскільки серед присутніх було вдосталь вчителів, а також громадян, що стали переміщеними особами внаслідок воєнних дій, то корисним стало обговорення результатів реалізації проекту dComFra “Рамка цифрових компетентностей для вчителів та інших громадян України”. Всіх ознайомлено з розробленими навчальними матеріалами, результатами пілотної апробації створеної навчальної платформи на базі системи Moodle і серверних ресурсів Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Поінформовано, що всі бажаючі можуть долучитися до навчання в рамках програм підвищення кваліфікації вчителів та інших громадян, які будуть запропоновані навчально методичним відділом ЧНУ після завершення проекту.

25.10.2022 ФІНАЛЬНА ПІДСУМКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ ЗА ПРОЄКТОМ ЄС ЕРАЗМУС+ DCOMFRA

Сьогодні відбулась фінальна підсумкова конференція за проєктом ЄС Еразмус+ dComFra – Digital Competence Framework for Ukrainian teachers and other citizens (Рамкова структура цифрових компетентностей для українських вчителів та інших громадян)

Конференція відбулась у гібридному форматі. У конференції взяли участь усі партнери проєкту dComFra, запрошені спікери з ІТ-спільноти Європейського союзу, українські експерти з цифрових компетентностей та цифрової трансформації, представники українських міністерств (Міністерство освіти та науки, Міністерство цифрової трансформації), більше ніж 100 учасників з України і Європейського союзу.

Одним із головних завдань конференції є представлення результатів dComFra міжнародній аудиторії та привернення уваги громадськості до цифрової соціальної інтеграції, цифрового розриву та можливостей його подолання.

На конференції було представлено усі значущі результати проєкту dComFra й висвітлено питання цифрової трансформації України, цифровізації освіти, кібербезпеки, новітньої методології індивідуального навчання в умовах аудиторії та можливостей наступних спільних проєктів в рамках програми Еразмус+.
Порядок денний

Запис конференції:

Частина 1 https://www.facebook.com/kn.knukim/videos/449774593910488

Частина 2 https://www.facebook.com/kn.knukim/videos/1275659923224823

29.08.2022 КООРДИНАЦІЙНА ЗУСТРІЧ ТА ТРЕНІНГ В УНІВЕРСИТЕТІ ПРИКЛАДНИХ НАУК КАРИНТІЇ

У липні в Каринтійському університеті прикладних наук (Carinthia University of Applied Sciences), м.Філлах, Австрія відбулася координаційна зустріч та тренінг для учасників міжнародного проєкту «Рамкова структура цифрових компетентностей для українських вчителів та інших громадян (dComFra)» (598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP).
Зустріч у Філлаху проводилась у змішаному форматі і вперше з початку пандемії учасники зустрілися наживо. Долаючи виклики світової пандемії та війни в Україні консорціум проекту продовжує активну роботу щодо виконання завдань проєкту з підвищення рівня цифрових компетентностей вчителів та громадян України.

03.12.2021 ПРЕЗЕНТАЦІЯ РАМКИ ЦИФРОВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ДЛЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ТА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ НА ДІЯ.EDUCON

 

29 листопада відбулась масштабна онлайн-подія з питань цифрової освіти Дія.EduCon від Міністерства цифрової трансформації.

Було продемонстровано перші результати впровадження Концепції розвитку цифрових компетентностей, а також представлено рамки цифрових компетентностей для освітян, державних службовців та підприємців.

Зокрема, до розробки Рамки цифрової компетентності педагогічних та науково-педагогічних працівників було залучено представників консорціуму міжнародного проєкту програми Erasmus+ dComFra. Нагадаємо, що за основу презентованих рамок узято Європейську Рамку цифрових компетентностей для вчителів DigCompEdu та Рамку цифрової компетентності для громадян України, оприлюднену Мінцифрою у березні 2021 року, яку було адаптовано за результатами досліджень, проведених у процесі реалізації міжнародного проєкту Erasmus+ “Рамкова структура цифрових компетентностей для українських вчителів та інших громадян” № 598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP, розпочатого у 2018 році.

За результатами плідної співпраці консорціуму проєкту та інших робочих груп при МОН України презентовано Рамку цифрової компетентності для для педагогічних та науково-педагогічних працівників, що має 5 сфер компетентності: Цифрова грамотність, Професійна залученість, Цифрові освітні і наукові ресурси, Освітня діяльність та Цифрова компетентність здобувачів освіти.

Представники проєкту були запрошені на конференцію в якості експертів.

 

14.06.2021 В УКРАЇНІ ВПРОВАДЯТЬ МІЖНАРОДНУ СЕРТИФІКАЦІЮ НАВИЧОК ВОЛОДІННЯ КОМП’ЮТЕРОМ

Мінцифри: В Україні впровадять міжнародну сертифікацію навичок володіння комп'ютером ICDL - ITC.uaУкраїнська асоціація фахівців інформаційних технологій за підтримки Мінцифри впровадить в Україні міжнародну сертифікацію навичок володіння комп’ютером (ICDL — International Computer Driver Licence).

Україна є учасником програми ECDL/ICDL з 2003 року. В Україні діє мережа тестових центрів, в яких можна пройти сертифікацію.

Міністерство цифрової трансформації підтримує ініціативу та підписало меморандум з Українською асоціацією фахівців інформаційних технологій, що є представником ICDL в Україні.

Буде створена цифрова навчальна система з 22 навчальних модулів, які охоплюють усі необхідні цифрові компетентності, згідно з європейським баченням.

  • Тестування та сертифікації за стандартом ICDL будуть проводитися для різних верств населення.
  • Завдяки підтримці ініціативи Мінцифрою матеріали за модулем «Український цифровий громадянин» будуть доступні безкоштовно.
  • Тренувальне онлайн тестування за модулем «Український цифровий громадянин» буде імплементовано на порталі Дія.Цифрова освіта.

 

02.04.2021 МІНІСТЕРСТВО ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ ОПРИЛЮДНЮЄ РАМКУ ЦИФРОВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ДЛЯ ГРОМАДЯН ІЗ МЕТОЮ ШИРОКОГО ГРОМАДСЬКОГО ТА ЕКСПЕРТНОГО ОБГОВОРЕННЯ.

Рамка цифрової компетентності для громадян України — це інструмент, створений для того, щоб покращити рівень цифрових компетентностей українців, допомогти у створенні державної політики та плануванні освітніх ініціатив, спрямованих на підвищення рівня цифрової грамотності та практичного використання засобів і сервісів IT-технологій конкретними цільовими групами населення.

(повна версія на порталі thedigital.gov.ua)

 

01.04.2021 В ЧНУ ВІДБУЛАСЬ ОГЛЯДОВА ЛЕКЦІЯ ДЛЯ АТО-ВЕТЕРАНІВ ТА ЧЛЕНІВ ЇХ СІМЕЙ

01 квітня 2021 року відбулась оглядова он-лайн лекція «Персональний комп’ютер. Перше знайомство» для учасників АТО та членів їх сімей.

Лектор – д.ф.-м.н., проф. Мельничук Степан Васильович.

Було розглянуто основні поняття та загальну будову; найпоширеніші операційні системи; призначення й можливості застосунків пакету Microsoft Office (Word, Exсel, Access, Power Point, Outlook, Office Publisher); деякі базові елементи та поняття для роботи з ОС Windows, її версії; типи файлів, їх розширення та застосунки для роботи з ними; відмінності растрової та векторної графіки та графічні середовища; операційні системи для мобільних пристроїв; принцип роботи стільникових мобільних мереж зв’язку, їх покоління; коротку інформацію про компанію Google та її засновників.
Учасникам зустрічі було запропоновано набір у навчальну групу для навчання і сертифікації у створеному на базі кафедри КСМ Навчально-методичному науково-дослідному сертифікаційному центрі «Офіс цифрових компетентностей в ЧНУ – DC office ChNU» та можливістю подальшого тестування українською мовою для отримання відповідного міжнародного сертифіката комп’ютерних вмінь (ICDL).
Зустрічі такого формату передбачені в рамках міжнародного проекту «dComFra – Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens» / «Рамка цифрових компетентностей для українських вчителів та інших громадян» (No. 598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP)». #dComFra

 

25.03.2021 ЦИФРОВИЙ МАРКЕТИНГ ДЛЯ УЧАСНИКІВ АТО 

25 березня 2021року відбулась онлайн-зустріч з учасниками АТО, передбачена міжнародним проєктом «dComFra – Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens / dComFra (No. 598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP)». #dComFra

Онлайн-лекція мала за основу навчальні матеріали курсу «Цифровий маркетинг», що розробляється в рамках проекту з метою навчання та подальшого тестування українською мовою  для вчителів та інших громадін, які бажають отримати міжнародний сертифікат з комп’ютерних умінь (ICDL).

Спікер – к.ф.-м.н., ас. Двірничук Костянтин Васильович.

Було розглянуто основні поняття та етапи планування цифрового маркетингу; створення, характеристику та оптимізацію веб-сайтів; соціальні медіа, їх особливості та налаштування; окремі аспекти керування соціальними медіа; онлайн-маркетинг та онлайн-рекламу, а також аналітику.

Учасникам зустрічі було запропоновано долучитися до навчальної групи для учасників АТО з метою подальшого навчання та сертифікації у створеному на базі кафедри КСМ Навчально-методичному науково-дослідному сертифікаційному центрі «Офіс цифрових компетентностей в ЧНУ – DC office ChNU».

 

26.03.2021 ПІДСУМКИ ЦИФРОВОГО ТИЖНЯ All Digital Week-2021 В ЧНУ 

У рамках щорічної загальноєвропейсьокої ініціативи All Digital Week – Цифровий тиждень (22-28 березня 2021р.) та за підтримки міжнародного проєкту «dComFra – Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens / dComFra (No. 598236-EPP-1-2018-1-LT-EPPKA2-CBHE-SP)», організовано такі вебінари:
  • Застосування CASE засобу MySQL Workbench при вивченні баз даних – Application of CASE tool MySQL Workbench when studying databases, 23 березня 2021 року (вівторок), 14:30 – 15:30 доповідач Сергій Баловсяк, доцент Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
  • STEM-освіта сьогодні. Досвід співпраці центру робототехніки Boteon та ЧНУ ім. Юрія Федьковича 23 березня 2021 року (вівторок), 15:30 – 16:30 доповідач Мосін Ігор, співзасновник навчального центру робототехніки «Ботеон».
  • Інтерактивна цифрова майстерня для початкової школи ЧНУ та ТМ “Розумники”» 25 березня 2021 року (четвер), 15:30 – 16:30 доповідач Мосін Тетяна, керівник контакт-центру «Розумники».

 

04.11.2020 НОВІ ПРОПОЗИЦІЇ ВІД ПРОЕКТУ dComFra ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ З ЦИФРОВИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ ВЧИТЕЛІВ ШКІЛ, КОЛЕДЖІВ, ПРОФТЕХОСВІТИ

З переходом до дистанційної форми навчання в умовах пандемії COVID-19 для вчителів і викладачів не ІТ спеціальностей особливо актуальним стає питання осв

оєння та ефективного використання новітніх ІТ технологій та програмного забезпечення в навчальному процесі. Саме ці питання і є об’єктом навчально-методичних і наукових розробок за Міжнародним ERASMUS+ проектом «Рамкова структура цифрових компетентностей для вчителів та інших громадян України» з короткою назвою dComFra.

З огляду на це, за сприяння заступника директора інституту фізико-технічних і комп’ютерних наук з навчальної роботи Ярослава Струка та професора Володимира Головацького, які безпосередньо займаються питаннями перепідготовки і підвищення кваліфікації вчителів фізиків, 29 жовтня було організовано зустріч слухачів курсів підвищення кваліфікації в ЧНУ з виконавцями проекту dComFra.

На зустрічі було представлено та обговорено три презентації. Координатор проекту від ЧНУ, завідувач кафедри комп’ютерних систем та мереж Георгій Воробець зробив загальний огляд щодо розвитку та використання в Україні сучасних цифрових технологій, а також ознайомив слухачів з новими можливостями щодо отримання вчителями міжнародних сертифікатів ECDL/ICDL з комп’ютерної грамотності, у зв’язку з відкриттям в рамках проекту Офісу з цифрових компетентностей в ЧНУ (DC Office at ChNU).

Професор Степан Мельничук розповів присутнім про широкий спектр навчальних програм, які пропонуються слухачам навчально-методичного центру  DC Office at ChNU  починаючи від першого знайомства з персональними комп’ютерами, сучасними гаджетами, офісними програмами, і аж до їх ефективного використання в навчальному процесі. Доктор технічних наук, доцент Сергій Баловсяк розповів про найсучасніші можливості щодо застосування в умовах дистанційного навчання хмарних технологій та WEB-сервісів і застосунків. Остання презентація викликала жвавий інтерес у молодих вчителів, які пробують свої сили в розробці ІТ проектів та WEB-програмуванні.

Пілотна апробація розроблюваних за проектом dComFra курсів запланована вже на лютий-березень 2021 року.

 

27.05.2020 ПРОЕКТ dComFra В ЧНУ – РОЗРОБКА МЕТОДИК І ЗАСОБІВ ДЛЯ ОСВОЄННЯ ЦИФРОВИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ

Одразу дві знакові події для нашого університету, і зокрема для кафедри комп’ютерних систем та мереж Інституту фізико-технічних і комп’ютерних наук, відбулись на початку цього тижня:

Знаковість цих подій в тому, що наш університет, як учасник консорціуму університетів України і Євросоюзу та співвиконавець проекту dComFra за програмою ERASMUS+ KA2, відкриваючи «DC office ChNU» після його сертифікації стає одним з семи в Україні представництв європейського і міжнародного центру ICDL/ECDL з навчання і сертифікації громадян з питань цифрових компетентностей і комп’ютерної грамотності. Крім того, безпосереднім завданням проекту dComFra є створення рамок цифрових компетентностей для вчителів та інших громадян України на основі досвіду Євросоюзу.

Такі пропозиції від консорціуму dComFra вже зроблено і наразі вони обговорюються на рівні профільних міністерств та ІТ спільноти і роботодавців. Сприяє цьому також і ГО Українська національна коаліція з цифрових компетентностей «Коаліція цифрової трансформації», створена за безпосередньої ініціативи учасників проекту dComFra та ІТ спільноти.

Команда викладачів кафедри КСМ, які від ЧНУ приймають участь в реалізації даного проекту, займається розробкою навчальних матеріалів і тестів для окремих модулів. За проектом передбачено що такі модулі, створені українською спільнотою,  після відповідної сертифікації стануть основою для навчання громадян України, а також ввійдуть до Європейської бази ICDL/ECDL.

Вебінар, що наразі триває в онлайн режимі є навчальним для учасників проекту від українських університетів і об’єднав більше 50 учасників. Його завданням є підсумувати досвід університетів Європейської частини консорціуму проекту dComFra для його використання українськими ЗВО. В рамках цього заходу представники університетів Литви, Австрії, Чехії, Румунії та Польщі діляться своїми методиками та проводять майстер класи із застосування системи дистанційного навчання у навчальному процесі та підготовці навчальних матеріалів для лекцій і лабораторних занять. Дуже цікавими вже були доповіді про досвід університету прикладних наук (CUAS) з Карінтії із застосування Pocket Lab`s в навчальному процесі інженерних спеціальностей, та університету наук про життя (PULS) з Праги про виявлення фейкових новин в інформаційних потоках.

Другим етапом цієї зустрічі мають стати внутрішні вебінари команди викладачів кафедри КСМ для університетської спільноти. Зауважимо, що за програмою проекту передбачено було проведення подібного тренінгу у вигляді очної зустрічі спільноти консорціуму dComFra безпосередньо в ЧНУ. І хоч пандемія COVID-19 внесла певні корективи у графік зустрічей, маємо надію що такий семінар-тренінг ми все-таки проведемо в найближчий час після завершення карантину.

 

22.07.2019 ЗУСТРІЧ В АВСТРІЇ ЗА ПРОЕКТОМ dComFra ПО ПРОГРАМІ ERASMUS+ KA2

В мальовничому австрійському місті Філлах, що оточений величними вершинами Альп, відбувся черговий тренінг по проекту dComFra (Digital competence framework of Ukrainian teachers and other citizens), в якому взяли участь викладачі кафедри комп‘ютерних систем і мереж Чернівецького національного університету Валентина Гордіца, Світлана Воропаєва і Степан Мельничук.

В змістовних доповідях і дискусіях представники Міністерства освіти і науки України, Київського національного університету ім. Т. Шевченка, Київського національного університету культури і мистецтв, Харківського національного університету радіоелектроніки, Національного технічного університету «ХПІ», Донецького національного технічного університету, Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського, учасники консорціуму проекту від зарубіжних університетів з Каунаса, Праги, Бухареста, Кракова та гостинні господарі – викладачі Університету прикладних наук в Карінтії – обговорили шляхи вдосконалення набуття сучасних цифрових компетентностей вчителями середніх шкіл та профтехосвіти, студентами (майбутніми педагогами), іншими зацікавленими громадянами України, зокрема учасниками АТО і переселенцями.

Намітили шляхи подальшого виконання цього цікавого і важливого проекту, що фінансується за програмою ЕРАЗМУС+ КА2. Наступна зустріч виконавців проекту запланована на 9-12 вересня 2019 року і відбудеться в Політехнічному університеті Бухареста в Румунії.

15.04.2019 ІНТЕНСИВНИЙ ТРЕНІНГ-КУРС ЗА ПРОЕКТОМ dComFra

Дуже насиченою є програма першого року Міжнародного ERASMUS+ КА2 проекту dComFra – «Рамкова структура цифрових компетентностей для вчителів України та інших громадян» (№ 598236-EPP-1-2018-1-LTEPPKA2-CBHESP), спрямованого на розвиток, реформування та забезпечення сталого функціонування системи освіти в Україні за підтримки Європейського Союзу. За неповних 5 місяців від його початку вже проведено зустріч з менеджменту проектом, дві скап-зустрічі та три тренінги зі стажування викладачів виконавців проекту. 

Проект dComFra є одним з шести проектів переможців програми ERASMUS+ КА2 2018 року в Україні, та одним з трьох проектів, в яких приймає участь Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.

 Офіційний старт цього проекту – 15 листопада 2018 року, а завершення – 14 листопада 2021 року. Для реалізації проекту створено консорціум з українських і закордонних закладів вищої освіти та представників ІТ індустрії:

  1. Vytautas Magnus University, Каунас, Литва
  1. Corinthian university of applied science, Віллах, Австрія
  1. Czech university of life sciences Prague, Прага, Чехія
  1. Pedagogical university of Cracow, Краків, Польща
  1. Polytechnic university of Bucharest, Бухарест, Румунія
  1. Public institution Information Technologies Institute, Каунас, Литва
  1. Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київ, Україна
  1. КНУ культури і мистецтв, Київ, Україна
  1. НТУ «Харківський політехнічний інститут», Харків, Україна
  1. Чернівецький Національний університет ім. Юрія Федьковича, Чернівці, Україна
  1. Донецький НТУ, Покровськ, Україна
  1. Харківський Національний університет радіоелектроніки, Харків, Україна
  1. Кременчуцький Національний університет  ім. Михайла Остроградського
  1. Українська асоціація фахівців інформаційних технологій, Харків, Україна
  1. Міністерство освіти і науки України, Київ, Україна.

Міжнародним координатором (грандхолдером) проекту став Університет Вітовта Великого м. Каунас, Литва, а українським координатором – Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Головним бенефіціаром проекту є Міністерство освіти і науки України. Співвиконавцем проекту від ЧНУ є кафедра комп’ютерних систем та мереж ІФТКН.

 «Головною метою проекту – розповідає координатор проекту від ЧНУ, завідувач кафедри КСМ Георгій Воробець, – є створення Української національної цифрової коаліції та розробка структури вимог і компетентностей, а також навчально-методичного забезпечення для підвищення конкурентоспроможності українських громадян на сучасному цифровому ринку праці. Цільовими групами, для яких в першу чергу будуть спрямовані результати проекту, мають стати профільні вчителі нової української школи, учасники АТО і переселенці. Важливо і те, що перший робочий пакет передбачає глибокий аналіз виконавцями  проекту досвіду наших колег з Європи зі створення національних цифрових коаліцій у Литві. Польщі. Чехії, Австрії та Румунії. Наші викладачі мають безпосередню змогу пройти короткотривале стажування у вузах партнерах і оцінити зміст та якість п

ідготовки наших навчальних матеріалів, а також обмінятись досвідом з методики викладання дисциплін з сучасних інформаційних технологій із зарубіжними колегами. За останні 3 місяці стажування за кордоном пройшли вже вісім викладачів кафедри КСМ. Тематика стажування тісно переплітається з дисциплінами, які ми читаємо студентам різних факультетів нашого університету та блоками навчальних модулів робочих пакетів, які передбачено для розробки за проектом dComFra: основи комп’ютерної грамотності і організації програмного та апаратного забезпечення комп’ютерів, програмування, робота з базами даних, мультимедійні комп’ютерні засоби і функціонування комп’ютерних мереж, в тому числі і соціальних, захист даних в сучасних інфокомунікаційних системах, тощо. Дуже цікаві і змістовні тренінги вже відбулись у Каунасі (18-22 лютого), Кракові (18-21 березня). Празі (8-12 квітня). Для ЧНУ важливою подією також стане і покращення матеріальної бази, адже за проектом передбачено отримання університетом комп’ютерного класу і сучасного мультимедійного обладнання на понад 30 тисяч євро.»

Вже з наступного року очікується тестове впровадження навчальних матеріалів у навчальний процес ЗВО учасників консорціуму, та підготовка сертифікованих фахівців для проведення занять та атестації перших слухачів, які бажатимуть підвищити рівень своїх цифрових компетентностей і вільно володіти сучасними гаджетами та інформаційними технологіями.