IT ярмарок

ІТ ярмарок у відділі комп’ютерних технологій ІФТКН – це і цікаво, і корисно і дуже весело!

Десяток з найбільших та найпопулярніших ІТ фірм міста Чернівці, 3 пленарні доповіді, дві паралельні секції цікавих презентацій із жвавим обговоренням найцікавіших найтрепетніших питань, що хвилюють сьогоднішніх студентів, а відповідно завтрашніх фахівців ІТ сфери Чернівців – ось такі перші результати весняного ІТ ярмарку, який відбувся у відділі комп’ютерних технологій ІФТКН.

Як і годиться на справжньому ярмарку, все дійство супроводжували “Веселі пончики – donuts”, які у вигляді настінних листівок-коміксів закликали і скеровували всіх зацікавлених на відповідні дійства. Тому не випадково у вітальному слові до представників ІТ фірм, в основному керівників та HR менеджерів, та студентів комп’ютерщиків завідувач ВКТ ІФТКН Роман Бесага закликав останніх не боятись мріяти про престижну роботу, докладати всіх зусиль до здобуття потрібних фахових компетенцій і вже зараз кожному віднайти і спробувати скуштувати «шматочки пончиків своєї мрії», які щиро пропонували всім бажаючим представники фірм. Звісно, що такими “донатами” виявились цікаві презентації, сувеніри і запрошення на співбесіди наших студентів, а також до подальшої співпраці викладачів відділу комп’ютерних технологій.

А програма була дійсно цікавою і дуже насиченою, про що свідчить тематика презентацій:

• «How to create top technologies changing the world », Сергій Фомін ІТ директор AMC Bridge;
  • «Хочу стати програмістом », Юлія Джобулда HR менеджер ASD;
  • «Я вчусь на ФКН (факультет комп’ютерних наук), чим це грозить і що з цим робити», Ігор Яковлєв– співзасновник компанії ELOGIC;
  • «Від стартапу до компанії », Марія Павлюк – менеджер Datawiz.io;
  • «Робота мрії – яка вона?», Надія Донець – HR менеджер InventorSoft;
  • «Чи зможете ви поєднувати навчання і роботу? », Анна Грешнова – менеджер з розвитку компанії Bizico;
  • «Студент очима HR менеджера», Юлія Антонова – HR менеджер компанії Bizico;
  • «Плюсы предпринимательства», Юрій Галін – співзасновник компанії Brilliant IT;
  • «Пиши Open Source!», Денис Довгань – організатор ChernivtsiJS, ментор в DogeCodes, software consultant, що працює на компанію Bizico, а ще студент 4-го курсу кафедри Комп’ютерних систем та мереж ІФТКН;
  • «Yukon Software: від хорошого до найкращого», Городинська Дар’я – HR менеджер компанії Yukon Software;
  • «For your future », Інна Сиротюк – HR менеджер компанії SoftServe;
  • «Сучасні тенденції», Тетяна Карпів та Ігор Мосін – представники компанії Boteon.

Особливо приємно, що серед доповідачів були колишні найкращі студенти кафедри КСМ відділу комп’ютерних технологій, а нині успішні підприємці і засновники ІТ фірм Юрій Галін та Ігор Яковлєв, а також переважна більшість представників фірм – випускники інших спеціальностей ЧНУ.

Усі презентації та спілкування в кулуарах проходили в дружній невимушеній обстановці, супроводжувались цікавими запитаннями-відповідями, корисними порадами для студентів. Змістовними були короткі розповіді про сучасні мови програмування, популярні технології та напрямки затребувані нині на ІТ ринку. Також всі бажаючі могли взяти участь в безпрограшній лотереї, да презентувались ручки, блокноти, пряники з логотипами фірм, печиво з жартівливими передбаченням, чашки та стікери.

Особливо цікавою була доповідь Сергія Фоміна, ІТ директора AMC Bridge, який для цього дійства спеціально приїхав з міста Дніпро.

Працівники центру Boteon вразили присутніх різноманіттям цікавих роботів-конструкторів, які з легкістю трансформувались у розумні будинки та автомобільні платформи. Керівникам центру Тетяні Карпів та Ігорю Мосіну допомагали в демонстрації функцій роботів, особливостей їх створення, програмування, керування, а також доповнювали розповіді своїх керівників студенти спеціальності комп’ютерна інженерія Максим Данилюк (2-й курс кафедри КСМ) та Павла Семенюк (3-й курс кафедри КСМ), які навчаючись на стаціонарі вже паралельно працюють у центрі Boteon. Студентам різних курсів було цікаво самим запрограмувати і покерувати роботами, дізнатися більше про їх функціонал.

Варто також зазначити, що ініціаторами такого дійства були представники фірм, а від відділу комп’ютерних технологій – викладачі кафедри КСМ доцент Юлія Танасюк та асистент Христина Одайська. Допомагали їм в організації ІТ-ярмарку студенти відділу комп’ютерних технологі: Комолова Ґабріела, Іван Бандура, Олександра Чугуєва,  Олексій Беленчук, Анастасія Хмелєвська, Володимир Бучакчійський, Настя Максим’юк,  Ольга Воробець, Евеліна Жупник, Паша Івасюта.

Для представників фірм було проведено коротку екскурсію лабораторіями кафедри КСМ, де студенти розповіли про свої вподобання і здобутки, продемонстрували свої розробки.

Кульмінацією ІТ ярмарку для найбільш активних студентів став розіграш додаткових балів до екзамену від викладачів відділу та невеличких призів від кожної із фірм. “Свято-зустріч сподобалось. Ми дуже сподіваємося, що проведення ІТ-ярмарку стане нашою щорічною традицією, тому до зустрічі наступного року!”, – підвели підсумок студенти, викладачі і представники ІТ фірм.

Статтю підготували студенти ІФТКН: Жупник Евеліна, Воробець Ольга, Беленчук Олексій та Бандура Іван.