• Ukrainian
    • English
  • вул. Рівненська, 14, 8 корпус ЧНУ, 3 поверх

  • +38(0372)509432

  • info@ksm.cv.ua

Новини проекту / Project news

DigiUni: Цифровий університет – Відкрита українська ініціатива

Таку назву має новий проект за програмою Еразмус+, до реалізації якого залучені викладачі Чернівецького національного університету.

В середу, 11 жовтня 2023р. у гібридному форматі відбулась презентація проекту «Цифровий університет», у Червоному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка, який є головним ініціатором і координатором цього проекту.

Основною метою проекту є створення єдиної цифрової освітньої екосистеми України і цифрова трансформація освітнього процесу із залученням наявних і майбутніх новітніх інновацій і технологій, що забезпечить безперервну, високоякісну, інклюзивну та прозору освіту, незалежну від місцезнаходження учасників освітнього процесу чи то в Україні, чи закордоном.

Це дозволить залучити до впровадження і широкого розповсюдження результатів отриманих при виконанні проекту широке коло цільових груп. В першу чергу зацікавленими мають бути студенти закладів вищої освіти України, особливо внутрішньо тимчасово переміщені особи внаслідок воєнних дій, іноземні студенти які навчаються в Україні, викладачі та персонал ЗВО України. Передбачено створення навчальних матеріалів та умов навчання для ветеранів, осіб які потребують інклюзивного підходу, а також осіб, зацікавлених у власному професійному розвитку, підвищенні кваліфікації за гнучкою траєкторією навчання, отриманні спеціальної професійної/професійно-технічної освіти.

Створений консорціум для виконання проекту об’єднує 10 українських університетів:

  • Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
  • Києво-Могилянська академія,
  • Український католицький університет,
  • Львівський національний університет імені Івана Франка,
  • Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича,
  • Сумський державний університет,
  • Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця,
  • Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»,
  • Маріупольський державний університет,
  • Херсонський державний університет.

За проектом передбачено створення спільного електронного ресурсу у вигляді цифрової платформи чи порталу (DigiPlatform), та 10 освітніх центрів (DigiCentres) з відповідним обладнанням та дистанційним доступом до навчальних матеріалів. Передбачено створення біля ста навчальних курсів, в тому числі біля 20 зі складовими віртуальної та/або доповненої реальності та/або які передбачають використання віртуальних/віддалених лабораторій. Для пілотної апробації розробок, перевірки якості пропонованого контенту залучатимуться спеціально підготовлені тьютори, експерти з ЗВО України та з-за кордону.

Про високий рівень актуальності проекту «Цифровий університет», а відповідно і вимог до нього, свідчить і широке залучення великої кількості закордонних університетів-партнерів та асоціацій країн-членів ЄС з Франції, Німеччини, Іспанії, Чехії та Польщі, а також участь у проекті Міністерства освіти і науки України, Міністерства цифрової трансформації України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти та Української асоціації фахівців ІТ. Зокрема, проєкт  DigiUni підтримали закордонні партнери – університети Страсбурга, Аліканте, Кельна, а також Університет Ерлангена-Нюрнберга, Ганноверський університет імені Готфріда Вільгельма Лейбніца, університет Масарика в Брно та Університет ім. Адама Міцкевича в Познані. Його асоційованими партнерами виступили Асоціація європейських університетів, Українська асоціація студентів, Технічно-інформаційна бібліотека (Німеччина) та Українське науково-освітнє ІТ-товариство.

В ЧНУ відповідає за реалізацію і практичне впровадження проекту кафедра комп’ютерних систем та мереж ННІ ФТКН, координатор проекту від ЧНУ завідувач кафедри КСМ Георгій Воробець.