КАФЕДРА КСМ ДОПОМАГАЄ ВИГОТОВЛЯТИ ЗАХИСНІ ЩИТКИ ДЛЯ ЛІКАРІВ

Коронавірус COVID-19 передається повітряно-крапельним шляхом і медичні маски не можуть забезпечити достатньо надійний захист від попадання в організм інфекції.

Разом із масками використовуються пластмасові щитки для обличчя, які допомагають вберегти від підступного штаму SARS-CoV-2.

На дистанції в 2 метри від іншої людини щитки для обличчя затримують до 92% вірусних частинок.

Пластмасові засоби захисту можна мити водою з милом або дезінфікуючими засобами і використовувати багаторазово.

Такі щитки зручно носити, через них простіше спілкуватися з оточуючими, і вони не дозволяють випадково доторкнутися до свого обличчя руками.

Такі щитки використовуються, як додатковий шар захисту, і разом з медичними масками створюють надійний бар’єр від небезпечної хвороби.

Також пластмасові щитки можна виробляти за доступною ціною і швидко поширювати.

Вивчивши ситуацію на ринку, ми звернулися до інших виробників таких захисних масок з проханням поділитися макетом та іншими тонкощами.
Не отримавши відповіді, макет був розроблений самотужки і після тестування лікарями, запущений у виробництво.

Захисний щиток для обличчя виготовлений із прозорого PET пластику, щоб забезпечити добру видимість медичного працівника, який використовує щиток.

У захисного щитка є регулювання, для щільного прилягання до голови та зручного носіння.

Завдяки Агенції розвитку громад Буковини, Олегу Горбатюку, Ігору Мосіну, Тетяні Мосіній, Вальтеру Шефферу, Центру робототехнiки “Boteon”, студентам та співробітникам кафедри комп’ютерних систем та мереж інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук Бранашко Віталію, Пшеничному Олексію, Дубовику Олександру були знайдені необхідні матеріали, забезпечена доставка, розробка та  виготовлення  811  захисних щитків, які передали передали в громади.

Захисні щитки, в першу чергу отримали там, де є хворі і спостерігається тенденція до збільшення, на жаль…:

Міська дитяча поліклініка (Бактеріалогічне відділення), м. Чернівці –  8 шт

Ярмолинці, Хмельницька обл – 20 шт
Борщівська громада, Тернопільська обл  – 20 шт
Матеївецька громада, Івано-Франківська обл – 20 шт
Коломийська районна дитяча лікарня, відділ інтенсивної терапії, Івано-Франківська обл – 30 шт

Будь-яка справа потребує небайдужих людей!