• Ukrainian
    • English
  • вул. Рівненська, 14, 8 корпус ЧНУ, 3 поверх

  • +38(0372)509432

  • info@ksm.cv.ua

Новини проекту / Project news

26.07.24 DigiUni: Четвертий тренінг для українських партнерів в рамках проєкту 

21-25 липня 2024 року у Ганноверському університеті імені Готфріда Вільгельма Лейбніца (LUH) та Бібліотеці технічної інформації (TIB) у Ганновері відбувся четвертий тренінг-воркшоп за проєктом міжнародної програми ЄС Erasmus+ «Цифровий університет – Відкрита українська ініціатива» – DigiUni.

Учасники з України від 10 ВНЗ, МОНУ та УАФІТ ознайомились з цифровими навчальними середовищами, системами адміністрування навчання та концепцією відкритої освіти в LUH та TIB.

 

 

10.06.24 DigiUni: Третій тренінг для українських партнерів в рамках проєкту 

3-7 червня 2024 року на базі Університету м.Аліканте (Іспанія) відбувся третій тренінг-воркшоп за проєктом міжнародної програми ЄС Erasmus+ «Цифровий університет – Відкрита українська ініціатива» – DigiUni з найкращих практик UoA.

Участь у тренінгу взяли представники українських університетів-партнерів, Міністерства освіти і науки України, Української асоціації фахівців ІТ. ЧНУ представляли співробітники кафедри КСМ Георгій Воробець, Світлана Воропаєва, Сніжана Гімчинська та Костянтин Двірничук

Університет Аліканте сучасний, але відносно недавно створений – його було відкрито на базі Центру університетських досліджень (CEU) в 1979 році Наразі університет навчає близько 40 тис. студентів. Основною політикою університету є цифрова трансформація, екологічність, рівні можливості та покращення вищої освіти й наукових досліджень.

Вітали учасників проєктний менеджер DigiUni в Університеті Аліканте Маріо Гуліо, директор з інституційних зв’язків та проєктів в Університеті Аліканте Хуан Лопес, директорка Інституційного офісу управління проєктами Кароліна Мадільяні.

Учасники ознайомилися з основами інтелектуальної власності (ІВ), інноваціями та ліцензуванням ІВ, підходами із захисту ІВ у проєктах програм Horizon та Erasmus, також отримали поради щодо створення власної політики у сфері ІВ. Також тренери презентували досвід цифрової трансформації університету, ознайомили з платформою UACloud та проєктом KhipuLearn, презентували навчальні програми для викладачів Університету Аліканте і освітні проєкти T4EU – «Трансформація для Європи», Digital Village та MEEBAI.

Також була змога очно попрацювати над підготовкою наступного робочого пакету з присутністю всіх відповідальних українських та європейських партнерів.

Учасники тренінгу щиро вдячні команді Університету Аліканте за теплий прийом та бажання ділитися своїм досвідом.

03.06.24 DigiUni: Другий тренінг для українських партнерів в рамках проєкту 

27-31 травня 2024 року на базі Університету імені Адама Міцкевича (Познань, Польща) відбувся другий тренінг-воркшоп «Підвищення цифрової компетентності» за проєктом міжнародної програми ЄС Erasmus+ «Цифровий університет – Відкрита українська ініціатива» – DigiUni.

ЧНУ цього разу представляли учасники групи проекту Георгій Воробець, Світлана Воропаєва, Сніжана Гімчинська та Костянтин Двірничук.

Цікавим було вивчення досвіду польського університету, як партнера альянсу університетів EPICUR у створенні платформи для оцифрування студентської мобільності університетів-членів EPICUR та гібридного навчання. Така співпраця конкуруючих університетів у пошуку точок дотику для задоволення потреб студентів і розвитку університетів є цікавою в сенсі створення базису для альянсу українських університетів, які навчаються співпрацювати між собою під час створення єдиного цифрового освітнього простору на базі спільної цифрової освітньої платформи.

Учасники тренінгу вивчали досвід використання Microsoft Forms як інструмента для створення форм, тестів і опитувань в освітніх цілях, та використання MS Teams для організації й проведення ефективних онлайн-зустрічей, максимально використовуючи доступні варіанти для безперебійної співпраці.

Також ознайомились з технологіями створення відеоконтенту, найкращими практиками створення привабливих та ефективних навчальних відео, основами професійного виробництва відео у професійній студії.

Польські колеги також ознайомили учасників із проектом COIL ‒ Collaborative Online International Learning, який є прикладом «віртуальної мобільності» і надає студентам з різних кран та університетів можливість взаємодіяти з однолітками та професіоналами для розвитку міжкультурних компетенцій та цифрових навичок під час спільної роботи над навчальними завданнями або видами діяльності, що стосуються певних предметів.

10.05.24 DigiUni: Підсумки тренінгу 

У межах реалізації проєкту “Цифровий університет – відкрита українська ініціатива” 10 травня відбулася робоча зустріч партнерів з метою обговорення поточних питань та підбиття підсумків першого тренінгу, який проходив на базі Університету Масарика (Чеська Республіка). Організатором зустрічі був Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
Учасники поділилися враженнями своїх колег, які брали участь у тренінгу, внесли пропозиції стосовно подальшої організації наступних тренінгів, а також обговорювали план розробки курсів у змішаному форматі навчання, які будуть розміщені на відповідній цифровій платформі DigiPlatform та затвердження стратегії дисемінації, розроблену Херсонським державним університетом.

29.04.24 DigiUni: Перший тренінг для українських партнерів в рамках проєкту 

З 22 по 26 квітня 2024 року на базі Університету Масарика (м. Брно, Чеська Республіка) відбувся перший тренінг для українських партнерів проєкту DigiUni в межах програми Erasmus+. Представники команд 10 українських університетів та Української асоціації фахівців ІТ вивчали кращі практики онлайн-освіти, використання цифрових інструментів і технік, системи управління контентом та багато іншого.

Учасників вітали ректор Університету Масарика, проф. доктор медичних наук, доктор філософії Martin Bareš та директор Інституту комп’ютерних наук, доктор Mgr. Jan Mysliveček.

Університет Масарика (Брно, Чеська Республіка), який має успішний досвід організації дистанційного та змішаного навчання. Обговорили педагогічні аспекти ефективного інтерактивного онлайн-навчання, модель викладання та навчання за моделлю hyflex, презентовано успішний приклад її використання для розробки повністю дистанційної університетської програми.

В рамках тренінгу партнери відвідали Симуляційний центр медичного факультету Університету Масарика (SIMU), який є найсучаснішим симуляційним центром у Центральній Європі. Він обладнаний як справжня лікарня. Працівники центру продемонстрували усі його потужності і навіть надали можливості спробувати деякі, далі було організовано інтерактивний воркшоп, на якому команди познайомилися з найсучаснішими методологіями та досвідом викладання на основі симуляцій. Учасники оглянули найефективніші практики і дізнались, як ці стратегії можуть бути використані для покращення результатів навчання і що може бути впроваджено під час створення курсів медичного спрямування як у цифровому, так і в очному навчанні.

Важливим аспектом у проєкті DigiUni є забезпечення інклюзивності освіти. На прикладі роботи Центру підтримки студентів з особливими потребами, а також онлайн-репетиторства було продемонстровано, як реалізується тема доступності навчальних матеріалів онлайн.

Інформаційна система Університету Масарика, що є основною системою підтримки викладачів та студентів, включаючи практичні інструменти для онлайн-навчання, побудована на базі відкритої системи Moodle. Учасники також занурилися у віртуальну реальність та принципи створення освітнього контенту для цього середовища.

Представники команди Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Георгій Воробець, Світлана Воропаєва та Сніжана Гімчинська вдячні команді Університету Масарика за підготовку та проведення тренінгу «Кращі практики онлайн-освіти та навчання MUNI».

 

26.03.24 Стартова зустріч консорціуму в рамках проєкту DigiUni

Зустріч учасників міжнародного консорціуму університетів у DigiUni 25 березня 2024 року в Червоному корпусі КНУ стала юридичним стартом реалізації проєкту. До обговорення у форматі офлайн і онлайн долучилися представники усіх вітчизняних і зарубіжних партнерів.

Ректор КНУ Володимир Бугров привітав учасників і зауважив, що проєкт DigiUni є відповіддю на масштабні виклики, що постали перед українською системою вищої освіти у зв’язку з війною та міграцією. За умов, коли значна частина освітньої інфраструктури України пошкоджена або зруйнована, створення цифрової освітньої екосистеми України допоможе забезпечити безперервну, високоякісну, інклюзивну освіту незалежно від місця перебування учасників процесу.

Проєкт став переможцем конкурсу, відкритого для України Європейською Комісією в межах Програми ЄС Еразмус+, розрахований на чотири роки. Наразі вже сформовано сім робочих пакетів. На зустрічі обговорювались і затверджувались стратегії управління проєктом, система перевірки і контролю якості роботи. Також обговорювали, у якому саме вигляді працюватиме загальноукраїнське цифрове освітнє середовище DigiPlatform, яке об’єднуватиме цифрові потужності зі створення відповідного контенту, можливість розміщення віртуальних та віддалених лабораторій, курсів і дисциплін, навчальних ігор тощо. Визначались часові рамки проведення тренінгів для викладачів університетів-партнерів, на яких навчатимуть, як опанувати нові цифрові навички, як формувати додатковий цифровий контент для своїх дисциплін.

Директорка Директорату європейської та євроатлантичної інтеграції МОН Олександра Гусак наголовила, що зібралися ті партнери, які вже мають досвід впровадження цифрових ініціатив, та висловила впевненість, що цифрове середовище, яке буде сформоване, дозволить ще більше посилити спроможність наших закладів надавати якісні цифрові освітні послуги та стане додатковим ресурсом для студентів, які вже мають багато ініціатив, аби було бажання до них долучатися

Учасники зустрічі презентували свої університети та обговорили важливі питання реалізації проєкту, функціонування робочих пакетів.

16.02.24 Перша зустріч консорціуму в рамках проєкту DigiUni

13-14 лютого 2024 року на базі Школи бізнесу Ренні (Париж, Франція) відбулась перша зустріч членів консорціуму проєкту «Цифровий університет – Відкрита українська ініціатива» (DigiUni). ЧНУ представляли учасники групи виконавців проєкту проф. Степан Мельничук та Світлана Воропаєва.

За два дні плідної роботи учасники зустрічі презентували свої університети та обговорили важливі питання реалізації проєкту, функціонування робочих пакетів.

З вітальним словом до учасників звернулись представниця Генерального директорату з питань освіти, молоді, спорту та культури Європейської Комісії, спеціаліст з питань політики, відповідальна за Україну та Грузію Джорджіана Плесу та координаторка Національного Еразмус+ Офісу в Україні Світлана Шитікова.

Проєкт DigiUni був підтриманий в рамках спеціального конкурсного вікна, яке Європейська Комісія відкрила для України в рамках програми Еразмус+ у відповідь на виклики, з якими зіштовхнулась українська вища освіта через брутальне вторгнення російської федерації в Україну та його наслідки.

На зустрічі також була спеціальна презентація від Рейнсько-Вестфальського технічного університету Аахена, на тему «Інноваційний кампус та програми подвійного диплому як ключові фактори успіху».

 

 

16.11.23 DigiUni: Цифровий університет – Відкрита українська ініціатива

Таку назву має новий проект за програмою Еразмус+, до реалізації якого залучені викладачі Чернівецького національного університету.

В середу, 11 жовтня 2023р. у гібридному форматі відбулась презентація проекту «Цифровий університет», у Червоному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка, який є головним ініціатором і координатором цього проекту.

Основною метою проекту є створення єдиної цифрової освітньої екосистеми України і цифрова трансформація освітнього процесу із залученням наявних і майбутніх новітніх інновацій і технологій, що забезпечить безперервну, високоякісну, інклюзивну та прозору освіту, незалежну від місцезнаходження учасників освітнього процесу чи то в Україні, чи закордоном.

Це дозволить залучити до впровадження і широкого розповсюдження результатів отриманих при виконанні проекту широке коло цільових груп. В першу чергу зацікавленими мають бути студенти закладів вищої освіти України, особливо внутрішньо тимчасово переміщені особи внаслідок воєнних дій, іноземні студенти які навчаються в Україні, викладачі та персонал ЗВО України. Передбачено створення навчальних матеріалів та умов навчання для ветеранів, осіб які потребують інклюзивного підходу, а також осіб, зацікавлених у власному професійному розвитку, підвищенні кваліфікації за гнучкою траєкторією навчання, отриманні спеціальної професійної/професійно-технічної освіти.

Створений консорціум для виконання проекту об’єднує 10 українських університетів:

  • Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
  • Києво-Могилянська академія,
  • Український католицький університет,
  • Львівський національний університет імені Івана Франка,
  • Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича,
  • Сумський державний університет,
  • Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця,
  • Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»,
  • Маріупольський державний університет,
  • Херсонський державний університет.

За проектом передбачено створення спільного електронного ресурсу у вигляді цифрової платформи чи порталу (DigiPlatform), та 10 освітніх центрів (DigiCentres) з відповідним обладнанням та дистанційним доступом до навчальних матеріалів. Передбачено створення біля ста навчальних курсів, в тому числі біля 20 зі складовими віртуальної та/або доповненої реальності та/або які передбачають використання віртуальних/віддалених лабораторій. Для пілотної апробації розробок, перевірки якості пропонованого контенту залучатимуться спеціально підготовлені тьютори, експерти з ЗВО України та з-за кордону.

Про високий рівень актуальності проекту «Цифровий університет», а відповідно і вимог до нього, свідчить і широке залучення великої кількості закордонних університетів-партнерів та асоціацій країн-членів ЄС з Франції, Німеччини, Іспанії, Чехії та Польщі, а також участь у проекті Міністерства освіти і науки України, Міністерства цифрової трансформації України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти та Української асоціації фахівців ІТ. Зокрема, проєкт  DigiUni підтримали закордонні партнери – університети Страсбурга, Аліканте, Кельна, а також Університет Ерлангена-Нюрнберга, Ганноверський університет імені Готфріда Вільгельма Лейбніца, університет Масарика в Брно та Університет ім. Адама Міцкевича в Познані. Його асоційованими партнерами виступили Асоціація європейських університетів, Українська асоціація студентів, Технічно-інформаційна бібліотека (Німеччина) та Українське науково-освітнє ІТ-товариство.

В ЧНУ відповідає за реалізацію і практичне впровадження проекту кафедра комп’ютерних систем та мереж ННІ ФТКН, координатор проекту від ЧНУ – завідувач кафедри КСМ Георгій Воробець.